ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** VLÁDA AKCEPTOVALA NÁVRH ÚSTAVNÉHO ZÁKONA NA ZASTROPOVANIE  DÔCHODKOVÉHO VEKU ***  *** POSLANCI NR SR BUDÚ HLASOVAŤ O NÁVRHU ÚSTAVNÉHO ZÁKONA O ZASTROPOVANÍ VEKU ODCHODU DO DÔCHODKU V UTOROK 23.10.2018 ***  *** OZ KOVO POKRAČUJE V ZBERE PODPISOV POD PETÍCIU ZA VYHLÁSENIE REFERENDA K ZASTROPOVANIU DÔCHODKOVÉHO VEKU ***   *** TRETIA KONFERENCIA O ETIKE PODNIKANIA A SPRAVODLIVEJ MZDE. TENTOKRÁT V ŽILINE 25.10.2018 ***   
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 636698
Dnes: 518
Užívateľov online: 7
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
CK SATUR 
   
PRIORITY jún 2018 

Čo sa teda v Prioritách dočítate?

Na 1.strane to bude krátka informácia z nedávnych osláv 25.výročia OZ KOVO v Bratislave, následne  článok o situácii v trnavskej automobilke PSA Peugeot Citroën  Slovakia, kde sa na základe rozhodnutia zamestnancov nakoniec ustúpilo od štrajku a podpísala sa nová kolektívna zmluva, a tiež o dohode v SAD Prešov a v ich bardejovskej prevádzke, kde sa po vyhlásení vôbec prvej štrajkovej pohotovosti v tejto spoločnosti podarilo napokon dospieť  ku kolektívnej dohode.

Na strane dva nájdete pokračovanie článku o oslavách 25.výročia OZ KOVO v Bratislave, ako aj druhú časť textu o záveroch kolektívneho vyjednávania v trnavskom PSA Peugeot Citroën  Slovakia. Nechýba krátka informácia o skrátení prevádzkovej doby na lekárskych pohotovostiach, ktorá je od júla tohto roku  verejnosti k dispozícii len do 22.00 hod. a  lekárne do 22.30 hod.

Tretia strana s nadpisom Z kováckej kuchyne prináša informácie o úspešnom kolektívnom vyjednávaní v banskobystrickej spoločnosti DOKA Drevo s.r.o., ale aj o nedávnych  protestných zhromaždeniach Detvancov v Detve a v Stupave, ktorými chceli poukázať na kontroverzné rozhodnutie ministerstva životného prostredia, ktoré zahrnulo areál detvianskej firmy PPS Group do prieskumného územia na možnú ťažbu zlata, striebra či nerastných surovín. Stranu uzatvára krátka reportáž z júnovej konferencie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave, na ktorej sa diskutovalo aj o zastropovaní veku odchodu do dôchodku.

Na strane štyri nájdete stručnú rekapituláciu z jednotlivých Regionálnych rád predsedov OZ KOVO, ktoré sa v priebehu mesiaca jún uskutočnili vo Vysokých Tatrách, v Piešťanoch a v Liptovskom Jáne. Dozviete sa tiež, že platy v štátnej a verejnej správe sa majú v budúcom roku navýšiť o 10% a v roku 2020 o ďalších 10%. Nechýba ani krátka "novinárska rozlúčka" s našim dlhoročným kolegom, špecialistom BOZP z Banskej Bystrice a dlhoročným aktívnym spolupracovníkom nášho mesačníka Priority - Ladislavom Filipkom, ktorý je od 1.júla tohto roku poberateľom riadneho starobného dôchodku.

Piata strana prináša informácie o nedostatkových profesiách v jednotlivých krajoch Slovenska, ktoré nájdete aj jednotlivých úradoch práce. Dopĺňa ich mozaika stručných aktualít s názvom Krátko.

Strana šesť je tradične zasvätená špecializovaným poradniam - v rámci tej pracovno-právnej ide o šesť najčastejších omylov zamestnancov i zamestnávateľov v súvislosti s ukončením pracovného pomeru. V rubrike BOZP sa vedúca Úseku ZIBP a vzdelávania OZ KOVO, Ing. Tímea Szaboóvá, zamerala na vyhlášku, upravujúcu podmienky na pracoviskách pri tzv. záťaži teplom.

Siedma strana tiež  prináša zaujímavé články: Prvý súvisí s 50 eurovým príspevkom na dovolenku pre penzistov - tí však musia mať trvalý pobyt na Slovensku a nesmú pracovať. Druhý článok prináša návrh opatrení koaličnej strany SMER-SD, v rámci ktorých by napr. od roku 2019 mohli mať predškoláci a školopovinné deti obedy zadarmo, dôchodcovia vyšší vianočný príspevok  a v rámci tretieho sa chcú pokúsiť zdvojnásobiť počet ľudí, využívajúcich kúpeľnú liečbu na upevnenie svojho zdravia. Záver strany patrí  tzv. obchodnej vojne medzi Európskou úniou a USA - tentokrát v réžii EÚ, ktorá zavádza od júla clá na vybrané americké produkty ako reakciu na americkým prezidentom uvalené clá na európsku oceľ a hliník.

Záverečná, ôsma strana je v relaxačno-zábavnom duchu. Niekoľko vtipov, vyhodnotenie ďalšieho kola našej súťaže "25.rokov OZ KOVO - súťažte s nami" a nakoniec krížovka s úsmevom.

PRIORITY jún 2018

Prajem Vám príjemné a inšpirujúce čítanie a prežite krásne leto. Anita Fáková , šéfredaktorka Priorít

26.07.2018 Zavrieť článok Anita Fáková

:

 
Petičný hárok na stiahnutie 
Skôr do dôchodku.pdf


previous year  previous month október 2018 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11

Dnes je , 21.10.2018
Meniny má Uršuľa,
zajtra Sergej

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.