ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO UŽ VYZBIERALO 135 TISÍC PODPISOV POD PETÍCIU ZA VYHLÁSENIE REFERENDA K ZASTROPOVANIU DÔCHODKOVÉHO VEKU ***  
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 614524
Dnes: 536
Užívateľov online: 9
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
CK SATUR 
   
PRIORITY júl 2018 

Dobrý deň, milí kolegovia.

Aj v tomto dovolenkovom a horúcom období nezabúdame na Priority, a tak k Vám smeruje aktuálne letné dvojčíslo.

Už tradične ich nájdete aj na kováckej web stránke www.ozkovo.sk, v sekcii Aktuality.

Čo sa v aktuálnom vydaní Priorít dočítate:

Na str. 1 sú to informácie o tom, že OZ KOVO nedávno spustilo petíciu na vyhlásenie referenda k zastropovaniu veku odchodu do dôchodku a pri ženách aj k zohľadneniu počtu vychovaných detí, ktoré sa tiež majú premietnuť do hranice veku ich odchodu na penziu. Ďalším článkom je informácia o úspešnom zavŕšení viac ako polročného kolektívneho vyjednávania v dopravnej spoločnosti ARRIVA Nitra a stranu uzatvára text o tom, prečo Konfederácia odborových zväzov SR (KOZ SR) trvá na požiadavke, aby bola budúcoročná minimálna mzda na úrovni 635 eur.

Strana dva dáva priestor na pokračovanie článkov z prvej strany - o uzavretí kolektívnej zmluvy v spoločnosti ARRIVA Nitra i o aktuálnej petícii z dielne OZ KOVO. Stranu dopĺňa text s názvom "Dôchodkový strop zatiaľ bez dohody" o zatiaľ márnej snahe nájsť konsenzus k danej téme aj v rámci vládnej koalície, nakoľko strana Most-Híd má k tomuto návrhu ústavného zákona výhrady a prezentuje sa vlastnou iniciatívou. Akou? Dozviete sa na str.2.

Na tretej strane sa dočítate o iniciatíve OZ KOVO, ktoré má záujem presadiť, aby sa žiadateľom o odchod do predčasného dôchodku zmiernili sankcie, ktoré z toho ich rozhodnutia vyplývajú a ovplyvňujú tak výpočet ich penzijnej dávky.  Otázky k aktuálnej petícii OZ KOVO i k postaveniu odborov v modernom svete sme sa opýtali známeho publicistu, mediálneho i politického analytika, Eduarda Chmelára.

Štvrtá strana je dokončením článku zo strany 1 o argumentoch KOZ SR pri obhajobe návrhu, aby budúcoročná minimálna mzda dosahovala úroveň 635 eur.

Na piatej strane sa okrem aktualít v rubrike Krátko dočítate aj o rozširovaní výroby a nábore nových zamestnancov v automobilovej spoločnosti ZKW Slovakia v Krušovciach pri Topoľčanoch. Stranu uzatvára informácia o zvyšujúcom sa počte zamestnancov z iných krajín, ktorých je na Slovensku aktuálne už 58 tisíc.

Šiesta strana je už tradične zasvätená poradenskej činnosti. Dozviete sa tu, na čo si dávať pozor pri cestovnom poistení a v rámci BOZP nechýbajú inštrukcie, ako sa má na pracovisku riešiť situácia pri zvýšenej záťaži teplom a čo sa v danom kontexte myslí pod pomenovaním "pitný režim".

Siedma strana prináša informáciu o tom, že druhý pilier zatiaľ  nespĺňa očakávania svojich klientov. Stranu uzatvára článok Dovolenkujte s OZ KOVO,  ktorý zviditeľňuje chatu na Krpáčove i atraktívne ubytovanie v Štúrove - pre členov OZ KOVO vo výhodnej cenovej ponuke.

Posledná strana zostáva verná svojej celoročnej náplni. Okrem vyhodnotenia  5. kola súťaže, venovanej 25.výročiu OZ KOVO, prináša aj niekoľko vtipov a osviežujúci relax v podobe Krížovky s úsmevom.

PRIORITY júl 2018

Prajem Vám príjemné a nerušené čítanie a krásne prežitie letných dní.

 

                                                                                                                                                       Anita Fáková, šéfredaktorka

07.08.2018 Zavrieť článok Anita Fáková

:

 
Petičný hárok na stiahnutie 
Skôr do dôchodku.pdf


previous year  previous month september 2018 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7

Dnes je utorok, 25.9.2018
Meniny má Vladislav,
zajtra Edita

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.