ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO SI V TOMTO ROKU PRIPOMÍNA 25 ROKOV ***  *** V U.S.STEEL KOŠICE PODPÍSALI DODATOK č. 4 KU KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE *** V TRNAVSKEJ AUTOMOBILKE PSA VYHLÁSILI ŠTRAJKOVÚ POHOTOVOSŤ ***   *** V ROKU 2018 PORASTÚ V STROJÁRSKOM ODVETVÍ TARIFNÉ MZDY O 5,22% ***        
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 531143
Dnes: 486
Užívateľov online: 8
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 
   
   Plagát na stiahnutie-elektro.pdf

   
   Plagát na stiahnutie-quick time.pdf 
PRIORITY apríl 2018 

Dobrý deň prajem.

Rada by som Vám dala do pozornosti aktuálne vydanie mesačníka Priority, ktorý vychádza v elektronickej podobe vo formáte pdf.

Nájdete ho aj na kováckej webovej stránke www.ozkovo.sk v sekcii Aktuálne a následne aj v sekcii Časopis Priority/ Archív.

Čo sa v najnovších Prioritách dočítate?

Na 1.strane prinášame informácie o odvrátení štrajku v bratislavskej spoločnosti SIPRIN, s.r.o., za ktorý hlasovala väčšina zamestnancov, čo nakoniec zamestnávateľa motivovalo k ústretovejšiemu prístupu. Rovnako sa dočítate o podpísaní mzdového dodatku ku kolektívnej zmluve v žilinskej automobilke KIA, kde sa tiež zvažoval ostrý štrajk zamestnancov. Stranu dopĺňa informácia z kolektívneho vyjednávania v najväčšej hutníckej firme na Slovensku – v U.S.Steel Košice .

Strana dva je pokračovaním článkov o odvrátení štrajkov v bratislavskom SIPRINE a v žilinskej KII. Uzatvára ju správa zo stretnutia predsedu vlády Petra Pellegriniho so zástupcami KOZ SR na tému výšky budúcoročnej minimálnej mzdy i možného zastropovania veku odchodu do dôchodku.

Tretia strana ponúka zaujímavé informácie z viacerých základných organizácií OZ KOVO v rámci Slovenska , v ktorých sa kolektívne vyjednávanie dostalo do sporu. Zároveň tu nájdete druhú časť článku z kolektívneho vyjednávania v U.S.Steel Košice.

Strana štyri prináša správy z kolektívneho vyjednávania vyšších odvetvových zmlúv z pera hlavnej vyjednávačky a podpredsedníčky OZ KOVO Moniky Benedekovej, vďaka čomu sa napr. dozviete, že popri strojároch a hutníkoch sa podarilo dojednať mzdový dodatok aj v sklárskom priemysle. Tiež i môžete prečítať, že od júna sa má zvýšiť minimálna suma stravných lístkov pre zamestnancov. Stranu uzatvára pokračovanie článku o kolektívnych vyjednávaniach vo vybraných kováckych organizáciách, ktoré sa dostalo do sporu.

Na piatej strane si môžete prečítať články o tom, že od mája začala platiť novela Zákonníka práce, ktorá zvyšuje príplatky za prácu v noci a vo sviatok a zavádza príplatky za víkendovú prácu. Rovnako sa dozviete, že priemerné platy v priemysle prekročili na Slovensku tisíc eur. Nechýba sumár zaujímavých informácií pod názvom Krátko.

Šiesta strana je už tradične venovaná pracovno-právnej poradni a BOZP. Vďaka poradenstvu právničky Metodického pracoviska OZ KOVO v Prešove, Mgr. Alexandry Mičietovej, sa dozviete, ako sa dá doručiť výpoveď. Tiež sa dočítate, že od mája majú zamestnávatelia povinnosť zverejňovať v inzerátoch výšku platov. V rámci rubriky BOZP  Ing. Tímea Szabóová prináša článok o najčastejších príčinách smrteľných pracovných úrazov.

Na siedmej strane sa dočítate viaceré zaujímavosti z automobilového priemyslu, napr. aj o pozoruhodnom navýšení miezd v českej automobilke Škoda či o možnom vybudovaní ďalšej automobilky na východnom Slovensku. Stranu dopĺňa informácia od Maroša Hopka z Komisie mladých odborárov v U.S.Steel Košice o zorganizovaní bowlingového turnaja.

Posledná, ôsma strana má relaxačný charakter. Okrem krížovky na zasmiatie a niekoľkých vtipov prináša aj novú súťažnú otázku, súvisiacu s 25. výročím vzniku OZ KOVO, v ktorej súťažíte o zaujímavé ceny.

 

Prajem vám príjemné čítanie .

PRIORITY máj 2018 TU

                                                                                  Anita Fáková, šéfredaktorka


03.05.2018 Zavrieť článok Anita Fáková

:

 


previous year  previous month máj 2018 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Dnes je , 20.5.2018
Meniny má Bernard,
zajtra Zina

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.