ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO V ULICIACH AJ V ŽILINE, BANSKEJ BYSTRICI A POPRADE***   *** ROZBIEHAME KAMPAŇ NA ZMENU DÔCHODKOVÉHO SYSTÉMU #SkorDoDochodku ***  *** PRIPRAVUJEME ĎALŠÍ POCHOD V KAMPANI #ZaVyššieMzdy V POPRADE ***  *** "TAM KDE SA KOMUNIKUJE, SA DÁ NÁJSŤ RIEŠENIE" - EMIL MACHYNA V TA3 *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 370959
Dnes: 35
Užívateľov online: 1
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 

PRIORITY apríl 2017 

Z obsahu prinášame:

Na 1. strane nájdete informácie z protestu pred firmou Crown Bevcan Slovakia v Kechneci pri Košiciach, ktorým chceli zamestnanci upozorniť na nedostatočnú komunikáciu s vedením podniku a neakceptovanie ich pripomienok k zavedeniu nového, 8-hodinového zmenného kolotoča, ktorý bol nastavený tak, že nemali možnosť dostatočného oddychu a regenerácie medzi jednotlivými zmenami. Nechýba článok o stúpajúcom napätí s hrozbou štrajku v spoločnosti Hella Slovakia Signal-Lighting v Bánovciach nad Bebravou, kde aktuálne pokračuje kolektívne vyjednávanie podnikovej kolektívnej zmluvy pred sprostredkovateľom. Stranu uzatvára informácia z Pochodu OZ KOVO na zrovnoprávnenie podmienok pri zamestnávaní zahraničných zamestnancov, ktorý sa v  posledný aprílový piatok uskutočnil pred Ministerstvom práce, soc.vecí a rodiny  v Bratislave.

Strana dva je pokračovaním článkov z Pochodu OZ KOVO  v Bratislave a z protestu zamestnancov firmy Crown Bevcan Slovakia na východe Slovenska. Dopĺňa ju informácia o rozhodnutí Krajského súdu v Bratislave, ktorý v spore Z.Smolinský ( bývalý predseda ZO OZ KOVO Volkswagen Sk) a OZ KOVO rozhodol v prospech kovákov a zamietol žiadosť Z.Smolinského, aby mala ZO OZ KOVO Volkswagen Slovakia stopnutú činnosť v automobilovej spoločnosti Volkswagen Slovakia.

Strana tri -  s nadtitulom - Z odborárskej kuchyne - prináša informácie o úspešnom kolektívnom vyjednávaní v spoločnosti Mobis Slovakia pri Žiline, ponúka krátke poohliadnutie na hodnotiacu konferenciu Rady odborov OZ KOVO U.S.Steel Košice a tiež krátku správu o návrhu Konfederácie odborových zväzov SR, aby bola budúcoročná minimálna mzda vo výške 492 eur mesačne.

Strana 4 je zasvätená kampani Za vyššie mzdy, v rámci ktorej sa dozviete, že v septembri by mala vstúpiť do platnosti novela Zákona o kolektívnom vyjednávaní ,  ktorej súčasné znenie zatiaľ nie je spoločnou dohodou tripartity, ale len vládnym návrhom. V rámci ankety o dôležitosti kolektívneho vyjednávania sa svojím názorom  prezentuje predseda Zákl. organizácie OZ KOVO SAD, a.s. Lučenec, Robert Molnár a nakoniec si môžete prečítať niekoľko informácií o tom, aké výhody a - naopak - nevýhody majú ľudia, zamestnaní na dohodu.

Strana 5 prináša krátke poradenstvo, ako si ešte v produktívnom veku môžete navýšiť výšku dôchodku, ktorý vám bude neskôr vyplácaný. Nájdete tu aj krátky rozhovor s bývalým predsedom Rady odborov OZ KOVO U.S.Steel Košice, Mikulášom Hintošom, ktorý si od apríla užíva zaslúžený  dôchodok, či stručné, ale praktické informácie, ktoré by vás mohli zaujímať, zhrnuté pod hlavičkou Krátko.

Šiesta strana je opäť zasvätená pracovno-právnemu poradenstvu - tento raz na tému Pracovnej pohotovosti a nadčasov u zamestnancov v doprave, ktorú spracovala právnička Metod. pracoviska OZ KOVO v Prešove, Mgr. Alexandra Mičietová. V rámci BOZP si pripomenieme 28. apríl ako Svetový deň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci - autorkou textu je Ing. Tímea Szaboóvá, vedúca Úseku ZIBP a vzdelávania OZ KOVO v Bratislave.

Strana sedem sa venuje aktualitám z automobilového priemyslu, vrátane článku o plánovanom rozšírení výroby v trnavskej automobilke PCA Slovakia. Dopĺňa ju text o avizovaných zmenách pri technických a emisných kontrolách automobilov, ktoré majú vstúpiť do platnosti od júla tohto roku.

Posledná, ôsma strana, má opäť relaxačno-zábavný charakter. Okrem tradičnej Krížovky s úsmevom a niekoľkých vtipov prináša aj zaujímavosti o liečivých účinkoch púpavy lekárskej .

Prajem Vám príjemné čítanie.  Mgr. Anita Fáková, šéfredaktorka mesačníka Priority

PRIORITY apríl 2017 TU


09.05.2017 Zavrieť článok Anita Fáková

:

 


previous year  previous month august 2017 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Dnes je utorok, 22.8.2017
Meniny má Tichomír,
zajtra Filip

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.