ODBOROVÝ ZVÄZ KOVO
Miletičova 24, 815 70 Bratislava 1
0421-2-32441 174 info@ozkovo.sk

*** OZ KOVO V ULICIACH AJ V ŽILINE, BANSKEJ BYSTRICI A POPRADE***   *** ROZBIEHAME KAMPAŇ NA ZMENU DÔCHODKOVÉHO SYSTÉMU #SkorDoDochodku ***  *** PRIPRAVUJEME ĎALŠÍ POCHOD V KAMPANI #ZaVyššieMzdy V POPRADE ***  *** "TAM KDE SA KOMUNIKUJE, SA DÁ NÁJSŤ RIEŠENIE" - EMIL MACHYNA V TA3 *** 
Vyhľadať: 
AKTUALITY

NÁVŠTEVY 
Celkovo: 370959
Dnes: 35
Užívateľov online: 1
PRIHLÁSENIE 
Prihlasovacie meno:
Heslo:
ŠTÚROVO 
KRPÁČOVO 
             Víkend na chate
PLANEO elektro / Quick time 

Krajský súd v Bratislave dal za pravdu OZ KOVO 

Odborový zväz KOVO obdržal dňa 7. apríla 2017 právoplatné  uznesenie Krajského súdu v Bratislave, ktorým nevyhovel odvolaniu bývalého predsedu Zoroslava Smolinského a bývalého vedenia Základnej organizácie OZ KOVO VOLKSWAGEN SLOVAKIA. Ich zámerom bolo - prostredníctvom neodkladného opatrenia - znemožniť Odborovému zväzu KOVO riadne obnoviť činnosť svojej Základnej organizácie OZ KOVO VOLKSWAGEN SLOVAKIA v tomto podniku. To sa im však nepodarilo.

Krajský súd  v Bratislave tak potvrdil správnosť uznesenia Okresného súdu Bratislava II z novembra minulého roka, ktorým zamietol tento návrh a –  okrem iného - aj podanie p. Smolinského na vydanie neodkladného opatrenia proti Odborovému zväzu KOVO.

Cieľom p. Smolinského a bývalého vedenia ZO OZ KOVO VOLKSWAGEN SLOVAKIA, ktorí sú v súčasnosti na čele konkurenčných Moderných odborov Volkswagen, nebola žiadna ušľachtilá myšlienka, ako to v médiách rád prezentoval p. Smolinský, ale len úporná snaha, aby sa prostredníctvom navrhovaného  neodkladného opatrenia opätovne dostal do vedenia ZO OZ KOVO VOLKSWAGEN SLOVAKIA a tým aj k majetku tejto základnej organizácie.

Odborový zväz KOVO - vzhľadom na právoplatné rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave - konštatuje, že demagógia p. Smolinského a jeho najbližších spolupracovníkov, ktorou dlhodobo ovplyvňuje zamestnancov spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s.,  a ktorá zrejme postačuje ľuďom na sociálnych sieťach a v mediálnom svete, už nepostačuje v súdnych konaniach, v ktorých nestačí len obviňovať iných, ale svoje vyhlásenia je potrebné preukázať aj faktami a hlavne relevantnými dôkazmi. 

Odborový zväz KOVO preto odporúča pánovi Smolinskému, aby svoju energiu zameriaval radšej na prebiehajúce kolektívne vyjednávanie v prospech zamestnancov spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s., z ktorého bola ZO OZ KOVO VOLKSWAGEN SLOVAKIA, vzhľadom na rozhodnutie rozhodcu, eliminovaná.

Sľuby o 16%-nom zvyšovaní základných miezd pre všetkých zamestnancov automobilky, o týždni dovolenky navyše, o zjednotení výšky trinásteho a štrnásteho platu, o zvýšení nákladov na osobného ohodnotenie, o zavedení príspevkov na dopravu, či o zvýšení niektorých príplatkov a o zvýšení hmotného zabezpečenia zamestnancov počas dočasnej pracovnej neschopnosti, ostanú len sľubmi, pokiaľ nebudú pretavené do obsahu kolektívnej zmluvy.  A presne to zamestnanci  oprávnene očakávajú.


14.04.2017 Zavrieť článok M.Vavro, M.Benedeková

:

 


previous year  previous month august 2017 next month  next year  
Po Ut St Št Pi So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10

Dnes je utorok, 22.8.2017
Meniny má Tichomír,
zajtra Filip

TIEŽ NÁS NÁJDETE NA 
 
 
     
  Created by www.elprins.sk. ADALUNA c.m.s. (c) 2010. All rights reserved.